Välkloeng nr 69 “Ruumiharidus kohtub teadusega”

Välkloengud on Eesti Arhitektuurikeskuse korraldatav loengute sari, kus kutsutakse publikut kaasa mõtlema ja arvamust avaldama meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamise küsimustes ning märkama, et arhitektuur ja kvaliteetne ruum on meie kõigi asi.

17.septembril 2020 kutsusid Katrin Koov ja Kaire Nõmm kaasa mõtlema Arhitektuurikooli poolt modereeritavale välkloengule number 69 “Ruumiharidus kohtub teadusega”.

Juttu tuli ruumist meie igapäevaelus, nii inimeste kui ka loomade-lindude elus. Miks on ruum oluline? Kuidas ruum meid mõjutab? Kas ruumist saab välja astuda? Kuidas teadlane ruumi vaatleb? Mida ruumiharidus meile annab? Milline roll on ruumil õppimise juures? Kuidas teadmised aitavad paremat elukeskkonda luua?

Esinema oli kutsutud erinevaid teadlasi, õpetajaid ja õpilasi. Eriti huvitav oli kuulata mida õpilased ise uutest teadmistest arvavad ning kuidas maailma uue pilguga avastama on asunud. Vaata järelvaatamisest ja mõtle ka kaasa!

Jaak Kikas, füüsik: video

Aleksei Turovski, zooloog: video

Kadi Kriit, muuseumipedagoog koos õpilastega: video

Rando Vihalem, Arhitektuurikooli õpilane: video

Välkloengut toetasid Velux ja Eesti Kultuurkapital.