Suur Muuseumirott läks “ruumi uurima!”

Muuseuminõukogu tunnistas 2019. aasta parimaks püsinäituseks ja Suure Muuseumiroti võitjaks Eesti arhitektuurimuuseumi näituse “Uuri ruumi!”.

2019 aasta Suure Muuseumiroti vääriliseks ja parimaks püsinäituseks osutus Eesti Arhitektuurimuuseumi näitus “Uuri ruumi!”, mille sünnil oli suur roll Arhitektuurikooli eestvedajatel Kadri Klementi, Katrin Koov ja Kaire Nõmm ning oma ruumikogemust jaganud huvikooli õpilastel!

Lisaks suur tänu Triin Ojarile arhitektuurimuuseumi poolt ägeda tellimuse eest, Grete Veskivälile, Krista Dintere’le ja Rūta Palionytē’le Reflexio installatsiooni eest, Motori tiimile graafilise kujunduse (Maris Kaskmann), illustratsioonide (Teele Strauss) ja eksponaatide ehituse (projektijuht Mikk Roben) eest, Maari Idnurmele konstruktsioonide nõustamise eest, Juhan Idnurmele kera modelleerimise eest, Tauno Talile üldehituse ja kera valmistamise eest, Johanna-Mai Riismaale valguskujunduse konsulteerimise eest, Vallo Rähnile valgustuse programmeerimise eest, Jüri Kullile ehituse projektijuhtimise eest ja kõigile teistele, kes nõu ja jõuga kaasa aitasid selle erilise näituse valmimisele!
Vaata näituse tutvustust siit