Arhitektuurikooli Tartu haru arenguhüppe ettevalmistus

SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) toetab Arhitektuurikooli Tartu haru tegevusi toetusega summas 4000 €.

Projekti eesmärk:
Arhitektuurikooli Tartu harukooli arendamiseks ja kasvamiseks kõiki osapooli kaasava tegevuskava koostamine aastateks 2023-2025, et järgnevatel aastatel oleks kool sihtrühmale nähtav ja õpilaste arv tõusnud.

Planeeritud on mitmed töötoad ja lühitutvustused erinevates Tartu koolides. Praeguseks on toimunud siseringi ehk siis Arhitektuurikooli õpetajatega omavaheline koolides ringlemiseks loodav piloot töötoa välja mõtlemine ja ka juba kolm 45 minutilist töötuba Tartu Kesklinna Koolis, Tartu Mart Reiniku Koolis ja Tartu Rahvusvahelises koolis.

Töötuba, mida pakume on Fulleri kupli ehitamine. Arhitekt Vilen Künnapuu on ööülikoolis kord öelnud, et öeldakse kui inimene jõuab ringi tunnetamiseni siis ta muud ei tahagi enam teha, ring see on püha asi, ta on midagi väga võimsat, just sellist mõtlemist me sooviksime töötoaga lastele peegeldada, et arhitektuur see on midagi lihtsat aga võimsat, meid kõiki ümbritsev, midagi millega saavad ka nemad hakkama. Igas koolis on toimunud ka üks kuni kaks mängulist lühitutvustust.

Enamati on töötoad toimunud 4. – 6. klassi laste hulgas ja on laste poolt väga soojalt vastu võetud. 4-5liikmelistes gruppides on lapsed usinasti pusinud ja jõudnud kiiresti tulemusteni.

Hetkel on veel kokku lepitud töötoad Tartu Karlova Koolis ja TäheTERAs.

Üldises Harukooli tegevuskava koostamise plaanis on ees veel mõned kohtumised projektis kaasatud ekspertidega Tuuli Stewart – Maison solutions ja Inderk Maripuu – LOOVUSAIT. Kellega koos on kavas ühingu Tartu haru tegevuskava väljatöötamine järgnevaks kolmeks aastaks, mis hõlmab endas turundus ja kommunikatsiooni plaani, rahastamismudeli ja lisa teenuste väljaarendamist.

Piloottöötoale järgnevalt plaanime üldhariduskoolides läbi viia küsitluse kaardistamaks noorte üldisi huvihariduse eelistusi ja ootusi ruumiharidusele. Loodame jõuda nende tegevustega oma arengus hüppeliselt edasi.

Täname KÜSK meile Vabaühenduste arenguhüppe ettevalmistava toetuse jagamise eest!