Tule ehita meiega koos Tartus kolahoovi

Arhitektuurikool ja Linnafestival UIT ootavad lapsi vanuses 8-15 aastat (aga ka asjast huvitatud täiskasvanuid), et ehitada koos Tartusse üks ajutine kolahoov. Kolahoov on vabamängu soodustav ehitamise ala lastele ja noortele, mis suunab loovalt, aktiivselt ja iseseisvalt õues aega veetma.

Ehitamine toimub Tartus, Karlova linnaosas 12.-15. augustil kella 11:00-15:00, Salme 1a hoovis. Kolahoovi ehitamist juhendavad Arhitektuurikooli Tartu osakonna õpetajad ja maastikuarhitektid Kristin Leis ja Kerli Irbo. Ühiselt loodud kolahoovis saavad huvilised festivali ajal (16.-19. august) ka mängida.

Osalema mahub piiratud arv huvilisi! Seega anna meile enda või oma lapse osalussoovist teada hiljemalt 1. augustiks aadressil: kerli@arhitektuurikool.ee

NB! Festival pakub osalejatele ehituspäevadel ka lõunasööki.

KOLAHOOV avatakse Arhitektuurikooli eestvedamisel 16.-19. augustil Linnafestivali UIT raames. Kolahoov on vabamängu ja ehitamise ala, et noored saaksid rohkem loovalt, aktiivselt ja iseseisvalt õues aega veeta. Pakume Arhitektuurikooli lastega koos festivali raames võimalust oma tegemistega tagasi õue kolida, seal omapäi ehitada, lammutada, ronida, mängida ja suhelda.

MIKS LOOME?
Tänapäeva linnastunud väliruumis on terav puudus keskkondadest, mis suudaksid pakkuda noorele väljakutseid ja iseseisva tegutsemise rõõmu, olles samaaegselt kõigile kättesaadavad. Otsustasime katsetada Karlova kooli hoovialal ajutise ruumi eksperimendiga – mänguala, mis on loodud põhimõttel, et lastel on hea, arendav ja huvitav tegutseda autonoomselt kõiksugu kolaga.

MISMOODI LOOME?
Kolahoovi ei pea jõudma mingiks kindlaks kellaajaks ja seal saab tegutseda nii nagu hing parasjagu ihkab. Kolahoovis ei ütle keegi, mida täna teha võiks ega anna juhiseid. Kehtib kokkulepe, et kõigil peab olema turvaline ja kõigil peab olema tore.

KUHU TULLA?
Salme 1a Karlova kooli hoovi rohealale luuakse UITi raames põnev vabamängu ja pikniku ala ning muud põnevat. Loodud kolahoovi saab külastada festivali ajal 16.-19. augustini. Kui soovid juba ehitamise juures kaasa lüüa, siis anna endast märku aadressil kerli@arhitektuurikool.ee

Loe Kolahoovide kohta ka põnevat artiklit Müürilehest.