Arhitektuurikool / MTÜ Ruumiharidus
info@arhitektuurikool.ee
www.arhitektuurikool.ee

Tundide toimumise aeg ja koht vaata tunniplaanist.

Katrin Paat, sekretär
info tundide toimumise, registreerimise ja lepingute kohta;
õpetajate kontaktid
katrin.paat@arhitektuurikool.ee

Piret Anier, õppejuht, Rae koordinaator
piret@arhitektuurikool.ee

Kerli Irbo, Tartu koordinaator
kerli@arhitektuurikool.ee

Kadri Klementi, juhataja
kadri@arhitektuurikool.ee

Arhitektuurikool on ainus ruumivaldkonna huviharidust pakkuv kool Eestis ja üks väheseid omataolisi ka Põhja-Euroopas ja Baltikumis. Arhitektuurikooli tunnid on suunatud ruumilise mõtlemise arendamisele ehk oma elukeskkonna märkamisele, uurimisele ja kujutamisele. Pooleteise tunni jooksul tutvutakse arhitektide juhendamisel ühe teemaga, arutatakse mõisteid ja küsimusi; ehitatakse, meisterdatakse, joonistatakse või joonestatakse; uuritakse, kuidas valminud töö teemaga suhestub, milliseid lahendusi pakub või milliseid küsimusi tekitab.

Nooremad leiavad küsimusi, vastuseid ja uusi teadmisi käelise tegevuse käigus, vanemad lahkavad uusi teemasid sügavuti ning saavad praktiliste ülesannete näol tõsisemaid kogemusi ruumiga tegelevate erialade igapäevast. Töötubades ei õpita arhitektiks, vaid keskendutakse ruumi märkamisele, mõistmisele, tajumisele ja loomisele.

Arhitektuurikoolis on igal lapsel tähtis roll, sest tema mõtted ja ruumikogemus on ainulaadsed. Need saab alati välja öelda ja lisaks avastada kuidas kaaslased maailma näevad.

Arhitektuurikooli peab MTÜ Ruumiharidus ja see tegutseb 2011. aastast. Arhitektuurikooli õppekava on registreeritud Eesti Hariduse Infosüsteemis. Tunnid toimuvad nii Tallinnas, Tartus kui Rae vallas. Tunniplaani vaata siit. Tundides osalemiseks on vajalik registreerumine.

KOOSTÖÖ

MTÜ Ruumiharidus on avatud erinevatele põnevatele projektidele ning teeb koostööd mitmete arhitektuurivaldkonna institutsioonidega nagu Eesti Arhitektuurikeskus, Eesti Arhitektide Liit, Arhitektuurimuuseum, Eesti Maaarhitektuurikeskus jt.

Samuti tehakse koostööd erinevate haridusvaldkonna institutsioonidega nagu Tallinna Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Tehnikakõrgkool, mitmed gümnaasiumid (Gustav Adolfi Gümnaasium, Tallinna Reaalkool, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna 21.Kool, Jakob Westholmi Gümnaasium, Vanalinna Hariduskolleegium, Tallinna Saksa Gümnaasium, Pelgulinna Gümnaasium jt), Noored Kooli SA, algatus Tagasi Kooli jt.

MTÜ Ruumiharidus järgib oma tegevuses kodanikuühenduste eetilise tegevuse üldtunnustatud põhimõtteid.

TOETA ARHITEKTUURIKOOLI!

Oleme väga tänulikud oma toetajatele, kes aitavad teoks saada suurtel unistustel ja väärt missioonil! Suur aitäh teile!

Kui soovid Arhitektuurikooli tegemisi toetada, siis tee annetus MTÜ Ruumiharidus arveldusarvele EE117700771001464181 (LHV)

Iga toetus, nii suur kui väike on väärtuslikuks abiks ruumihariduse edendamisel!

Alates 01.01.2016 on MTÜ Ruumiharidus kantud tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja.