Info

Arhitektuurikool on ainus ruumivaldkonna huviharidust pakkuv kool Eestis ja üks väheseid omataolisi ka Põhja-Euroopas ja Baltikumis. Arhitektuurikooli tunnid on suunatud ruumilise mõtlemise arendamisele ehk teemale, mida tänased üldhariduskoolide õppekavad vaid väga põgusalt puudutavad. Pooleteise tunni jooksul tutvutakse arhitektide juhendamisel ühe teemaga, arutatakse mõisteid ja küsimusi; ehitatakse, meisterdatakse, joonistatakse või joonestatakse; uuritakse, kuidas valminud töö teemaga suhestub, milliseid lahendusi pakub või milliseid küsimusi tekitab. Nooremad leiavad küsimusi, vastuseid ja uusi teadmisi käelise tegevuse käigus, vanemad lahkavad uusi teemasid sügavuti ning saavad praktiliste ülesannete näol tõsisemaid kogemusi ruumiga tegelevate erialade igapäevast. Töötubades ei õpita arhitektiks, vaid keskendutakse pigem ruumi märkamisele, mõistmisele, tajumisele ja loomisele. Arhitektuurikoolis on igal lapsel tähtis roll, sest tema mõtted ja ruumikogemus on ainulaadsed. Need saab alati välja öelda ja lisaks avastada kuidas kaaslased maailma näevad. Oleme individualistid, aga õpime ka koostööd.

Arhitektuurikool tegutseb 2011. aastast. Kooli peab MTÜ Ruumiharidus. Arhitektuurikooli õppekava on registreeritud Eesti Hariduse Infosüsteemis.

KÕIK RÜHMAD

Regulaarõppe tunnid toimuvad oktoobrist maikuuni kuues vanusegrupis Tallinnas, kahes grupis Tartu harukoolis ning kolmes grupis Rae harukoolis. Osavõtuks on vajalik eelregistreerimine.

RÜHM I, Tallinn
5.-6.klassi õpilased, rühmas kuni 15 noort
Rühm täiskasvanutele
Tunnid toimuvad Soolalaos, Ahtri 2
Juhendaja: Epp Vahtramäe, Liisi Vähi, Ann Kristiin Entson ning teised ArhKooli õpetajad
neljapäeviti 18:00 - 19:30
täiskasvanud, rühmas kuni 16 in
Onnilaager 2021
osalustasu 70 eurot
17.-19.augustil Rocca al Mare vabaõhumuuseumis
laagrisse ootame lapsi vanuses 10-14a
Rae linnalaager 2021
osalustasu 45 eurot Rae valla lapsele, 90 eurot teise omavalitsuse lapsele
23.-25. augustil Peetri Keskuses ja uues Peetri pargis
osalema ootame 1.-2. klassi õpilasi

ÕPPETASU

Õppetasu regulaarõppe tundide eest on 2021/2022 õppeaastal kokku 270 € (kogumahus 54 ak tundi), mis tuleb peale lepingu sõlmimist tasuda kahes osas so poolaasta kaupa (1.pa 130 € ja 2.pa 140 €).

Ühekordsete töötubade ja laagrite tasu vt sündmuste kirjelduste juures siit.

TOETA ARHITEKTUURIKOOLI!

Oleme väga tänulikud oma toetajatele, kes aitavad teoks saada suurtel unistustel ja väärt missioonil! Suur aitäh teile!

Kui soovid Arhitektuurikooli tegemisi toetada, siis tee annetus MTÜ Ruumiharidus arveldusarvele EE117700771001464181 (LHV)

Iga toetus, nii suur kui väike on väärtuslikuks abiks ruumihariduse edendamisel!

Alates 01.01.2016 on MTÜ Ruumiharidus kantud tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja.

KOOSTÖÖ

MTÜ Ruumiharidus on avatud erinevatele põnevatele projektidele ning teeb koostööd mitmete arhitektuurivaldkonna institutsioonidega nagu Eesti Arhitektuurikeskus, Eesti Arhitektide Liit, Arhitektuurimuuseum, Eesti Maaarhitektuurikeskus jt.

Samuti tehakse koostööd erinevate haridusvaldkonna institutsioonidega nagu Tallinna Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Tehnikakõrgkool, mitmed gümnaasiumid (Gustav Adolfi Gümnaasium, Tallinna Reaalkool, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna 21.Kool, Jakob Westholmi Gümnaasium, Vanalinna Hariduskolleegium, Tallinna Saksa Gümnaasium, Pelgulinna Gümnaasium jt), Noored Kooli SA, algatus Tagasi Kooli jt.

KONTAKTID

Tunnid toimuvad Arhitektuurimuuseumis aadressil Ahtri 2, Tallinn ja Aparaaditehases aadressil Kastani 42, Tartu ning Järveküla kooli ruumides Reti tee 20, Peetri, Rae vald

MTÜ Ruumiharidus, Arhitektuurikool
info@arhitektuurikool.ee