Rahvusraamatukogu – muutuste ootel

Oktoobri koolivaheajal sukeldusime arhitektuuripärandi maailma. Käisime uurimas üht põnevat ehitist ja identiteedi kandjat – Rahvusraamatukogu. 1980-ndatel valminud monumentaalse hoonega oli võimalik praegusel kujul tutvuda veel viimaseid kuid, enne kui see põhjalikuks ümberehituseks pikemaks ajaks kinni pannakse. Lisaks võimsale fuajeele ja lugemissaalidele saime sisse piiluda ka raamatukogu hoidlatesse, katusekambrisse, rõdudele jne. Tõepoolest oli põnev retk!
Rahvusraamatukogu arhitektid on Raine Karp ja Riina Altmäe, sisearhitekt Sulev Vahtra.
Hoonet tutvustasid meile Triin Talk ja Piibe Piirma. Retke korraldas Eesti Arhitektuurikeskus.

Vaata pildigaleriid siit