Arhitektuurikooli õpilaste kevadnäitus

Solaris keskuse disainitänav täitub 7. maist — 4. juunini Arhitektuurikooli õpilaste fantaasiaküllaste makettidega.

Näitus on sündinud Arhitektuurikooli õpilaste ja juhendajate koosloomes ning tutvustab eri vanuses laste loovaid lahendusi nii linnaruumi kui elukeskkonna teemadel. Laste ja noorte ettepanekud kutsuvad kaasa mõtlema, millised soovid ja vajadused on erinevas vanuses linnaelanikel ning kuidas inimeste endi igapäevased valikud linnas elades ja ringi liikudes võivad aidata muuta elukeskkonda meeldivamaks ja huvitavamaks. Maketid räägivad lugusid nii linnaruumist kui ka kodudest – sellest, kuidas me koos ja eraldi elame.

Näituselt leiab erinevaid ideid, kuidas uurida arhitektuuri ning millist linnaruumi noored enda ümber näha soovivad. Kuidas muuta avalik ruum meie ühiseks elutoaks? Muuhulgas soovivad lapsed ise põimida rohkem mängu argiste vajadustega. Näituselt ei puudu ka ägedad onnid, põnevad sillad ja fantaasiarikkad (mängu)väljakud.

Arhitektuurikooli kevadnäitus 2023 on rändnäitus. Pärast Tallinna reisib see edasi teistesse Eesti linnadesse ja üldhariduskoolidesse.

Arhitektuurikool tegutseb aastast 2011 ja huvikooli tööd korraldab MTÜ Ruumiharidus. Arhitektuurikooli tunnid on mõeldud lastele vanuses 7-19 a ning on suunatud ruumilise mõtlemise arendamisele. Tunnid toimuvad nii Tallinnas, Tartus kui ka Rae vallas.

Arhitektuurikooli kevadnäitus kuulub Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023 programmi. Näitust toetavad Solaris keskus ja Tallinna Strateegiakeskus.

Fotogalerii näituse avamisest

Arhitektuurikool korraldab taas onnide ehitamise laagri Tallinnas, 19. – 21. juunil, igal... Loe