Arhitektuurikooli õpilaste maketinäitus rändab Tartu Lõunakeskusesse

Tartu Lõunakeskus täitub 15. augustist 10. septembrini Arhitektuurikooli õpilaste fantaasiaküllaste makettidega. Näitus on sündinud Arhitektuurikooli õpilaste ja juhendajate koosloomes ning tutvustab eri vanuses laste loovaid lahendusi nii linnaruumi kui elukeskkonna teemadel.

Laste ja noorte ettepanekud kutsuvad kaasa mõtlema, millised soovid ja vajadused on erinevas vanuses linnaelanikel ning kuidas inimeste endi igapäevased valikud linnas elades ja ringi liikudes võivad aidata muuta elukeskkonda meeldivamaks ja huvitavamaks. Maketid räägivad lugusid nii linnaruumist kui ka kodudest – sellest, kuidas me koos ja eraldi elame. Näituselt leiab erinevaid ideid, kuidas uurida arhitektuuri ning millist linnaruumi noored enda ümber näha soovivad. Kuidas muuta avalik ruum meie ühiseks elutoaks? Muuhulgas soovivad lapsed ise põimida rohkem mängu argiste vajadustega. Näituselt ei puudu ka ägedad onnid, põnevad sillad ja fantaasiarikkad (mängu)väljakud.

Arhitektuurikooli juhataja Kaire Nõmm sõnul elab suurem osa inimestest linnades ja tiheasustusaladel, aga ehitatud elukeskkonna kohta ei saada kooliaastate jooksul peaaegu üldse teadmisi, sest süsteemne õpe ja sissejuhatus ruumimaailma puudub. ‘‘Arhitektuurikool püüab seda lünka täita ja on loonud ohtralt õppematerjale ning pakkunud noortele võimaluse analüüsida ümbritsevat. Koos arutletakse ruumi võlude üle ning fantaseeritakse nii igapäevaste kui tundmatute olukordadega. Käesoleva näitusega kutsume inimesi kaasa mõtlema ning pilku heitma ka oma harjumustele. Mõelge ka sellele, millal kogesite viimati ruumist saadavat elamust?‘‘, innustab Nõmm.

Arhitektuurikooli maketinäitus 2023 on rändnäitus ning see avati esmakordselt Tallinnas, Solaris keskuse disainitänaval. Näitus rändab edasi ka teistesse Eesti linnadesse ja üldhariduskoolidesse.

Arhitektuurikool tegutseb aastast 2011 ja huvikooli tööd korraldab MTÜ Ruumiharidus. Arhitektuurikooli tunnid on mõeldud lastele vanuses 7-19 a ning on suunatud ruumilise mõtlemise arendamisele. Tunnid toimuvad nii Tallinnas, Tartus (Aparaaditehases) kui Rae vallas ning 2023/24 gruppidesse on registreerimine avatud.

NB! Tartu näituse avamine toimub Lõunakeskuses 15. augusti õhtul kell 17:00, liuvälja juures.

Arhitektuurikooli näitust Tartus toetavad Tartu Lõunakeskus, Tallinna Strateegiakeskus ja OÜ Käed teevad asju. Arhitektuurikooli õpilaste maketinäitus kuulub Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023 programmi.

Arhitektuurikool korraldab taas onnide ehitamise laagri Tallinnas, 19. – 21. juunil, igal... Loe