Koolinoorte onnilaager 2022

Tallinnas, 16. – 18. augustil, igal päeval kell 10 – 16 Rocca al Mare vabaõhumuuseumis, kuhu on tekkinud rikkalik metsaonnide ala.

Onnilaager on suvisel koolivaheajal toimuv Arhitektuurikooli laager. Koostöös Maaarhitektuuri keskusega ehitatakse Eesti Vabaõhumuuseumi territooriumile päris 1:1 mõõtkavas onnid, mille visioonid valmivad noorte arhitektide juhendamisel kohapeal.
Tehasemaja taga võsas on kerkinud Arhitektuurikooli onnilaagri põnevaid ehitisi juba 3 aastat. Sel aastal hakkame kujundama onnide küla. Jäävad alles mõned eelmiste aastate onnid, mõned neist ehitatakse ümber või kasutatakse materjalina uute jaoks.

Laagris uurime milleks ja missuguseid ehitisi ühes külas vaja läheb, missugused on olnud põlisrahvaste elamud, kuidas nööri abil siduda toigas puu külge ja kuidas ohutult kasutada nuga, kirvest ja haamrit. Esimese päeva lõpuks on juba teada, et missugused onnid sel aastal valmis saavad. Teine päev on tõsine ehitamine ja kolmanda laagripäeva lõpul on vanemad oodatud valminud ehitisi vaatama.

Oodatud on lapsed vanuses 10-15 aastat. Rühmas kuni 30 last.

Osalemiseks täida enne 8. augustit ankeet registreerimislehel aadressil www.arhitektuurikool.ee
(registreermisvormis vali lahtris “rühm ja õppekoht” koolinoorte onnilaager 2022)

Osalustasu 100 € palume kanda peale registreerumist 3 päeva jooksul MTÜ Ruumiharidus arveldusarvele EE117700771001464181 (LHV). Selgituseks palume märkida: osaleja nimi ja onnilaager.
Osalustasu sisaldab ka pääsu vabaõhumuuseumisse ning lõunasööki. Toidud Saarioineni Mamma köögist.

Onnilaagrid on toimunud igal suvel alates 2015.aastast. Vaata pilte eelmise aasta laagrist meie Facebooki lehel: www.facebook.com/arhitektuurikool või kodulehe galeriis

Lisainfo telefonil 510 8946 (Piret)

Onnliaagrit toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Vabaõhumuuseum, AS Floorin ja Saarioinen Eesti OÜ.