Rühm I, Rae

Mängult on päriselt, päriselt on mäng – meisterdame, joonistame ja tajume erinevaid ruumi olukordi. Õpime märkama ruumi ja enda ümbrust. Uurime ehitatud keskkondi ja loodust.
Teeme paberist, papist, puupulkadest ja isegi betoonist pisikesi maju. Proovime aru saada maja joonistest ja nuputada, kus asuvad seinad, uks, aken, mööbel, trepp ning kujutleme, mida inimene selles ruumis teha saab. Kindlasti joonistame ise ruumi plaani, näiteks enda meisterdatud majast. Õpime vaatama, mis on maja vaade ja lõige. Teeme hoone vaate kleepides paberile toredaid värvilisi pilte ja mustreid. Kindlasti uurime enda lemmikuid maju ja mõtleme, mis teeb need eriliseks?
Lisaks vaatame utoopilisi näiteid, mida arhitektuuris loodud või mis on jäänud ainult unistuseks ja üksnes paberile. Tutvume sellega, mida suudab tänapäevane tehnoloogia. Vaatame pilte ja videosid, kuidas robot ehitab käpa abil maja seina. Kõikide harjutuste juures keskendume sellele, mis on inimeste jaoks hea ning seejuures arvestame meid ümbritseva looduse ja loomadega. Mõnikord lähme õue ja uurime sealset ruumi. Esimesel poolaastal on plaanis külastada Arhitektuurimuuseumit, mille sees asub palju väikeseid maju. Teisel poolaastal läheme tutvume mõne huvitava hoonega.

Rühmas on kuni 10 last. Tunde hetkel ei toimu. Plaanime 19.-21.aprillil Peetri keskuses linnalaagrit ja õuesõppena rühmatunde maikuus. Registreerimine rühma alates märtsist. Täpsem info peagi kodulehel.