Arhitektuurimuuseumis uus püsinäitus UURI RUUMI!

13.märtsil 2019 kell 17 avatakse Arhitektuurimuuseumi keldrisaalis Arhitektuurikooli ja muuseumi koostöös valminud näitus UURI RUUMI!, mis kõnetab ka väga noort külastajat!

Tegu on lastele ja noortele mõeldud uue püsinäitusega, mis õpetab kogema ruumi ja tabama arhitektuuri olemust. Soolalao võlvide alla loodud keskkond pakub elamusi erinevatele meeltele. Uuri ruumi silmade, kõrvade, naha ja kogu kehaga! Kuidas sa end siin tunned?

Näituse koostajateks on arhitektuurimuuseumis tegutseva Arhitektuurikooli õpetajad, kes suunavad lapsi ruumist mõtlema. Koos vaadatakse nii majade sisse kui ka nendest kaugemale – linna ja loodusesse. Näituse valmimisel oli samuti oma sõna öelda õpilastel endil, kes rääkisid, millises ruumis neile meeldiks olla ja mis arhitektuuri juures põnev tundub. Näitus avab arhitektuuri tegemise erinevaid tahke alates ideest ja materjalidest kuni reaalse ruumielamuse sünnini.
Avamisele on oodatud ka kõik lapsed!

Idee ja kujundus: Kadri Klementi, Katrin Koov, Kaire Nõmm (Arhitektuurikool, b210)
Ekspositsiooni teostus: Motor
Illustraator: Teele Strauss (Motor)
Graafiline disain: Maris Kaskmann (Motor)
Ekspositsiooni projektijuht: Mikk Roben (Motor)
Näituse ehitus: Siltau Systems
Valgustuse juhtimine: Vallo Rähn (Illumination Team)
Tellijapoolne projektijuht: Jüri Kulli (Ehitusagentuur)
Valguskujunduse konsultant: Johanna-Mai Riismaa
Multimeedia konsultant: Reimo Unt

Installatsioon „Reflexio“: Grete Veskiväli, Krista Dintere, Rūta Palionytė.
„Reflexio“ on illusioon ruumist, mis laiendab taju piire ja füüsilise ruumi mõistet. Idee sündis esmakordselt Baltic Light Chain suvekooli raames (2015).

Näituse toetaja: Kultuuriministeerium

Video: Piibe Kolka, muusika Hang Massive

Vaata näituse tutvustust ERR kultuuriuudistes.

Näituse üks eksponaatidest on intervjuud ruumi loojate, vahendajate, säilitajatega. Intervjuude videot saad vaadata ka siit
Videomontaaž: Lauri Laasik (Motor)