Arhitektuurikursused gümnasistidele alustavad taas

Arhitektuurikool kutsub gümnaasiuminoori ehitatud keskkonda uurima ning elulistele probleemidele loovaid ja leidlikke lahendusi pakkuma! Veel on võimalik liituda Arhitektuurikooli vanema grupiga, kus kohtutakse kolmapäeviti teematöötubades, mis avavad ruumilise maailma eri- ja seaduspärasusi ning kus uuritakse oma kohta ruumis. Töötubades on vaatluse all inimese mõõde ruumis, ootused isiklikule ruumile, avaliku ühisruumi toimimine ja meelte mäng ruumitajuga, Arhitektuurikoolis toimuvatele töötubadele lisaks osaletakse EKA arhitektuuriosakonna avatud tundides. Laiendatud kursusel osalemise tasu (lisaks avatud tundidele töötoad 20.01, 27.01, 10.02 ja 09.03) on 15 eurot / kord (v.a. EKA avatud tunnid).

AVATUD TUNNID EKA ARHITEKTUURIOSAKONNAS
Viiel korral toimuvad avatud tunnid Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriosakonnas (Pikk tn 20, Tallinn) kell 17:00 – 19:00.
03.02 – Praktiline arhitektuuri töötuba, sissejuhatus arhitektuuri kõrgharidusse, tutvumine EKA arhitektuuriteaduskonnaga
17.02 – Uurime meile eluks vajalikku valgust: kuidas ruumi valguse ja varjudega luuakse ja muudetakse?
02.03 – Ekskursioon arhitektuuribüroosse
16.03 – Keskendume tänavaruumile: uurime millest koosneb ja mis paneb selle hästi toimima
06.04 – Linnaekskursioon
Avatud tunnid EKA arhitektuuriosakonnas on tasuta. Avatud tundidest osavõtjatele antakse soovi korral boonuspunkt EKA arhitektuuri eriala sisseastumiseksamitele.

Lisainfo ja registreerumine: info@arhitektuurikool.ee või telefonil 50 97 446 (Kaire Nõmm)

SISEARHITEKTUURI TÖÖTOAD WUNDERLICHI NÄITUSEL
Täienduseks eelkirjeldatule pakub Arhitektuurikool 16- kuni 19-aastastele noortele kolme sisearhitektuuriteemalist töötuba, mis saavad teoks koostöös Arhitektuurimuuseumi ja Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonnaga. Töötoad toimuvad osana näituse “Ekspeditsioon Wunderlich: 11 sisearhitekti” tutvustusest, mis algab muuseumi kohvihommikul vestlusega ühe näitusel oleva sisearhitektiga.

Sisearhitektuuri töötubade toimumise ajad ja teemad:
30.01 – Lähikontakt. Näeme, kuuleme, katsume, tunneme lõhna ja maitseme. Kuidas loovad tajud ruumi ja vastupidi?
13.02 – Ruumielamus. Mürgeldame ruumi mõistega – inimesed laes, aknad põrandal, toolid seinal… Mis saab?
27.02 – Tulevikuruum. Kas erinevaid ruume on tulevikus üldse vaja või piisab ruumielamusest oma kodus läbi… virtuaalreaalsuseprillide?

Töötoad toimuvad Arhitektuurimuuseumis (Ahtri tn 2, Tallinn) kolmel laupäeval kell 11:00 – 14:00, juhendavad sisearhitektuuri tudengid Heleri Koltsin ja Alina Nurmist. Osalemine Arhitektuurimuuseumi piletiga. Küsi lisainfot ja anna oma osalemissoovist teada info@arhitektuurikool.ee või telefonil 50 97 446 (Kaire Nõmm).

Näituse “Ekspeditsioon Wunderlich: 11 sisearhitekti” külastajaid ootab muuseumi keldrisaalis ebaharilik keskkond, mille märksõnadeks on pimedus, valgus, soojus, külmus, heli ja vaikus – ruumi loomise baasmaardla. Loe lisaks siit: www.arhitektuurimuuseum.ee/naitus/wunderlich