Arhitektuurikool teeb koostööd laste ja noorte kultuuriaastaga

Käesolev, 2017. aasta on laste ja noorte kultuuriaasta, mil tähelepanu on lastele suunatud tegevustel ning laste endi arvamusel. Loomulikult pakkub meeldejäävaid elamusi ja võimalusi ka ruumikultuur.

See, kuidas me ehitatud keskkonda mõistame, kasutame ja loome, ongi ruumikultuur. Arhitektuurikool koostöös sihtasutusega Tagasi Kooli toob 2017. aasta kevadel ja sügisel Eesti koolidesse töötubade sarja, mille eesmärk on suunata noori märkama ümbrust, teadvustama oma suhet keskkonnaga, väärtustama kvaliteetset ruumi ning nägema ruumi kultuuri nautimise ja loomise võimalusena. Oma kogemusi ja mõtteid jagavad noortega arhitektid, sisearhitektid ja maastikuarhitektid.

Töötoad on ühtlasi pilguheit arhitektuuri valikainesse, mille keskmes on justnimelt ruumikultuur. 2017. aasta sügisest on kõigil Eesti gümnaasiumidel võimalik oma õpilastele äsjavalminud ainekava põhjal  arhitektuuritundi pakkuda.