Lugemist

Lisame siia lehele viiteid põnevatest ruumiteemalistest artiklitest ja tegevustest.

Artiklis “Milleks meile Ruumiharidus” arutleb Arhitektuurikooli juht Kaire Nõmm mis võiks peituda sõna RUUM taga või mida annab meile ruumi lugemise oskus.

Alustuseks uuri kooliarhitektuuri teemalisi kirjutisi EAL lehelt

EAL koondas näiteid tänapäevast õpikäsitust toetavatest ruumilahendustest. Vaata lähemalt siit:

Ajalehes SIRP toob Eva-Maria Truusalu välja kui oluline on alushariduse osana läbimõeldud ja tegevusteks inspireeriv ruum. Suunatud õpitegevuste kõrval on vaja lastel ka vabalt mängida. Nii kujunevad loovad, julged, enesekindlad ja kergelt kohanevad inimesed. Loe artiklit siit.

15.märtsil 2019 käis Kadri Klementi (Arhitektuurikooli üks asutajatest) külas Ida raadio saates “Meie igapäevane avalik ruum” ning avas ka Arhitektuurikooli põhimõtteid. Saadet saad uuesti kuulata siit.

20.märtsil 2019 rääkisid Kaire Nõmm ja Katrin Koov Eesti Arhitektuurimuuseumi loengusarjas “Elav ruum” ruumiharidusest üldisemalt ning arhitektuuri mõistmise olulisusest meie igapäevase elukeskkonna kujunemisel. Samas tutvustasid ka Arhitektuurikooli maailmavaadet ja väljakutseid. Loengut saad vaadata siit.

Arhitekt Mihkel Tüür räägib laste ööülikoolis kuidas ehitada onne. Kuula saadet siit.

17.septembril 2020 toimus välkloeng nr 69 teemal “Ruumiharidus kohtub teadusega”. Kuula sõnavõtte siit:

11.veebruaril 2021 arutas Katrin Koov Klaasikaraadio saates Delta avaliku ruumi teemal. Kuula saadet siit: