Tublid eksperdid ja usinad maailmaparandajad!
Põhikoolinoor tunneb juba põhjalikumalt erinevaid kohti linnas ja maal ning teab, kus on tore seltskonnaga aega veeta, kus hea sõbraga koos olla ja kus omaette olemist nautida. Arhitektuurikooli keskmistes rühmades selgitame välja, mis teeb kohad erinevaks ning miks mõni sobib üheks asjaks ja teiseks mitte või vastupidi. Märkame erinevaid inimesi, mitmesuguseid soove ja mustmiljonit võimalust, mismoodi ruum võib olla.
Valik ülesandeid:
Oleme koondanud valiku ülesandeid, mis sobivad hästi iseseisvalt kodus lahendamiseks. Vaata ülesandeid siit
Telli töötuba:
Kutsu Arhitektuurikool rikastama oma sündmust või tule oma seltskonnaga Arhitektuurikooli! Vaata töötubade infot siit
-
-
Ehitame! Foto: Reio Avaste
-
-
Uus Lasnamäe. Foto: Katrin Koov
-
-
Ehitame! Foto: Kaire Nõmm
RÜHMAD
Tunniplaan selgub hiljemalt septembri alguses
5.-6.klassi õpilased, rühmas kuni 15 last
11–12-aastaste grupis uurime inimese ja ruumi suhteid, linna ja maju, suuri ja väikseid ehitisi, majadevahelist ruumi ja maastikke. Vaatleme, arutame, avastame ja vaidleme. Muidugi teeme palju makette. Igal aastal on programm natuke erinev, aga kindlasti käime läbi kõik arhitektuuri põhiteemad, alates sellest, kuidas me ruumi tajume (meeled ja aistingud), kuidas ruumid on ehitatud (konstruktsioonid ja materjalid) kuni linnaplaneerimiseni välja. Kõik see toimub mänguliselt ja jõukohaste ülesannete abil.
Rühmas on 12-15 last, tunnid toimuvad klassis, muuseumi ruumides ja linnaruumis ning kestavad 1,5 h korraga.
-
-
Olen arhitektuur! Foto: Katrin Koov
-
-
Ruumimängud. Foto: Katrin Koov
-
-
Ehitusjärgus Kultuurikatelt uudistamas. Foto: Reio Avaste
-
-
Lasnamäe teemal. Foto: Katrin Koov
-
-
Installatsioon. Foto: Katrin Koov
-
-
Apelsinikonstruktsioon. Foto: Katrin Koov
Tunniplaan selgub hiljemalt septembri alguses
7.-8.klassi õpilased, rühmas kuni 15 last
13- kuni 14-aastaste rühmas uuritakse meid igapäevaselt ümbritsevat ruumi ja tutvutakse ruumi mõistmisel ja kavandamisel oluliste teemadega. Tundides põimuvad märkamise ja mõtestamise oskused ning teadmised kontekstist, igapäevaelust ja kultuurist, loodusest, linnaplaneerimisest ja inseneeriast. Igal kohtumisel keskendume täpsemale teemale – mõtiskleme ja arutleme ning seejärel haarame vajalikud tarbed, et ka paberil või maketis üht-teist järele proovida.
Õppeaastat alustame ruumi tajumise ja mõõtmisega ning uurime, kuidas erinevad ruumid meid mõjutavad. Seejärel tutvume ruumi loomisega – millega seejuures arvestada ning kellele ruum on mõeldud. Heidame põgusa pilgu minevikku, uurime olevikku ja kiikame tulevikku. Püüame arvata, kuidas sobib ruum teistele meie kõrval: nii mitmesugustele erinevatele inimestele, kui loomadele, lindudele ja taimedele. Tunnid toimuvad klassiruumis ja linnaruumis (sh nt arhitektuuribüroos, näitustel vm), kord nädalas, 1,5 h korraga.
-
-
Linnaretk. Foto: Epp Vahtramäe
-
-
Kasutud majad. Foto: Epp Vahtramäe
-
-
Kasutud majad. Foto: Epp Vahtramäe
-
-
Õhupallidega kõrgustesse. Foto: Epp Vahtramäe
-
-
Valmivad puuonnid. Foto: Epp Vahtramäe
-
-
Unististe kodu. Foto: Epp Vahtramäe
Rühm II, Tartu
Juhendaja: Kerli Irbo ja Kristin Leis
tunniplaan selgub hiljemalt septembri alguses
5.-9.klassi õpilased, rühmas kuni 15 last
Linnaväljak on arhitektuur, maastikuarhitektuur on arhitektuur, kodu ja kool ja kohvik on arhitektuur. Aga tselluloositehas on ka. Töötubades õpitakse tundma ruumi ja materjali, rütmi ja tänavaruumi, mõõtkavasid ja peegeldusi, onne ja valgust. Koos käiakse õues ning kolatakse erilistes majades.
-
-
Meisterdamas. Foto: Mana Kaasik
-
-
Meisterdamas. Foto: Mana Kaasik
-
-
Meisterdamas. Foto: Mana Kaasik
Rühm III, Rae
Juhendaja: Piret Anier
Tunniplaan selgub hiljemalt septembri alguses
5.-6.klassi õpilased, rühmas kuni 15 noort
Uurime inimest ja hooneid, ka seda kuidas ruumi tajume. Ehitame makett-maju erinevatesse kohtadesse nii õhku, vette kui ka maa alla. Katsetame erinevate materjalide omadusi ja teeme ise betoonist majakese. Süveneme linna keerukatesse mustritesse ja käime videote vahendusel maailmas ringi. Teeme tuleviku linnatänava maketi ja külastame kevadel mõnda ehitusplatsi. Sügisel käime Arhitektuurimuuseumis makette ja näitusi uurimas.
Rühmas on kuni 15 last. Tunnid toimuvad kord nädalas, 1,5h korraga.